Zamów dietę:
22 435 88 44
Zamów dietę:
500 260 932
Easy Diet - zadzwoń do nas!
Home > Diety pudełkowe > 6 sprawdzonych sposobów na odchudzanie

6 sprawdzonych sposobów na odchudzanie

Po pierwsze – znajdź swoje „dlaczego”? 

Podstawą skutecznego odchudzania jest podjęcie decyzji o tym, że chcemy schudnąć. Nasz mózg jest skonstruowany tak, że jeżeli nie wyczuje, że coś jest naszym głębokim pragnieniem, to będzie wszystkie nasze działania sabotował. Ciągle będzie podsyłał nam wymówki i  przeszkody, które nie pozwolą nam osiągnąć zamierzonego celu. 

Dlatego najważniejszym etapem podczas odchudzania jest stanowcze powiedzenie sobie, że chce się schudnąć. Jeżeli w naszej głowie na trwałe zakorzeniony myśl, że zaczynamy proces odchudzania, wtedy nasz mózg nie będzie nam ciągle szukał wymówek. Oczywiście nie znikną one wcale, bo będą pojawiać się podczas słabszych dni, ale przynajmniej na co dzień będzie łatwiej realizować swój cel. 

Po drugie – ułóż dobry plan

Nie wszyscy są zdania, że odchudzanie można zaplanować. Oczywiście nie da się dokładnie zaplanować ile schudniemy i ile czasu nam to zajmie, bo zależy to od wielu czynników. Warto rozplanować sobie cały proces już na początku. Powinniśmy pomyśleć ile chcemy schudnąć. Ile czasu na to potrzebujemy. Najzdrowszym tempem utraty zbędnych kilogramów jest chudnięcie od 0,5 do 1 kg tygodniowo, czyli około 4 kg miesięcznie. Warto zapisać sobie cel w widocznym miejscu, tak abyśmy patrząc na niego czuli większą motywację do realizacji naszego celu. 

Warto również zaplanować posiłki, jakie będziemy jeść. Planowanie tygodniowego jadłospisu bardzo się przydaje. Szczególnie, gdy nie mamy w tygodniu czasu na gotowanie. Możemy wtedy przygotować sobie posiłki z wyprzedzeniem i je zamrozić. Gdy będziemy ich potrzebować wystarczy je tylko rozmrozić. Zapobiegnie to chęci jedzenia fast-foodów i innych niezdrowych przekąsek, bo zawsze będziemy mieć coś zdrowego w lodówce czy zamrażarce. 

Po trzecie – zmień nawyki na zdrowsze!

Podczas odchudzania kluczowa jest właściwa dieta. To co jemy, przekłada się bezpośrednio na to czy będziemy chudnąć. Jeżeli dotychczas nie jedliśmy śniadań, warto o nich pamiętać. Śniadanie jest posiłkiem, który rozbudza nasz organizm i powinno dostarczyć nam dużej dawki energii. Jeżeli rano jesteś bardzo głodny to wybierz śniadania białkowo – tłuszczowe. W skład takiego śniadania może wejść jajko na miękko, połówka awokado i surówka z pomidora. 

Ten zestaw dostarcza nam wszystkich niezbędnych składników, aby spokojnie dotrwać do następnego posiłku. Białko zawarte w jajku i tłuszcz z awokado dadzą nam uczucie sytości na 2-3 godziny. Dobrym wyborem są również płatki owsiane, żytnie, orkiszowe czy ryżowe. Jednak ważne aby nie były to gotowe mieszanki sklepowe, gdzie znajdziemy masę cukru i utwardzonych tłuszczów. Taką mieszankę płatków warto zrobić samodzielnie z płatków kupowanych oddzielnie.

Po czwarte – dbaj o swoje posiłki!

Dieta odchudzająca jest bardzo prosta. Należy wybierać produkty jak najmniej przetworzone, pełnoziarniste. Unikać cukru, soli, produktów z białej mąki. Jeść więcej warzyw i owoców. Ważne jest też regularne spożywanie posiłków. Podczas odchudzania warto wybierać produkty, które są najprostsze. Wszystkie dania gotowe, słodycze i przekąski są pełne cukru, którego nadmiar powoduje odkładanie się tłuszczu w naszych tkankach. Jedzenie posiłków regularnych odstępach czasu, zapewni nam stały poziom cukru we krwi. To właśnie jego drastyczne wahania powodują, że nasz organizm czuje się zagrożony i odkłada tłuszcz w komórkach. 

Jeżeli nie wiemy jakie dania będą nam pomagały w odchudzaniu, warto skorzystać z cateringu dietetycznego. Dieta z dowozem jest w ofercie na stronie easydiet.pl. Znajdziemy tam program zdrowe odchudzanie, który zawiera posiłki, które pomogą nam zgubić zbędne kilogramy. Jeżeli odchudzając się nie wiemy co jeść, to dieta z dowozem, rozwiąże nasz problem. Dostaniemy zestaw posiłków prosto pod nasze drzwi. 

Po piąte – pij odpowiednią ilość wody!

Woda w naszym organizmie jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego podczas odchudzania na pierwszym miejscu jest właściwa dieta, a zaraz za nią picie wody. Codziennie powinniśmy wypijać około 2 litrów czystej wody. Woda wypłukuje toksyny z organizmu oraz wpływa na prawidłowe procesy układu pokarmowego, takie jak trawienie czy wchłanianie substancji odżywczych. 

Po szóste – wysypiaj się! 

Zostało naukowo udowodnione, że osoby, które się odchudzają a nie śpią minimum 7 godzin w ciągu nocy, są narażeni na brak efektów. Osoby niedosypiające wprowadzają swój organizm w stan stresu, co skutkuje zwiększonym wydzielaniem hormonu głodu i tym samym pobudzenie naszego apetytu. To z pewnością nie jest pożądane na diecie odchudzającej. 

Zobacz także

1 Zasada – Odpowiednia dieta  Nasz organizm, aby funkcjonować prawidłowo potrzebuje zdrowej, zbilansowanej diety pełnej składników odżywczych. Dieta wielu z nas znacznie odbiega od tej […]

Wiosna to pora roku, gdzie przyroda budzi się do życia. To właśnie wiosną nabieramy ochoty na zmiany w naszym życiu. Porządkujemy domy, wymieniamy garderobę, no […]

W ostatnim czasie nasza odporność jest codziennie wystawiana na próbę. Zmienna pogoda, sezon grypowo- przeziębieniowy, wszędzie bakterie i wirusy. Jak się chronić? Co zrobić żeby […]

Dla każdego rodzica zdrowie jego dziecka jest najważniejsze. Zrobi wszystko, aby dziecku niczego nie zabrakło. Do prawidłowego rozwoju dziecko potrzebuje wielu czynników. Znajdują się wśród […]

© Easy Diet 2022 | Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: bazinga.technology