Chcesz się zdrowo odżywiać, ale brakuje Ci czasu i pomysłów na codzienne przygotowywanie zbilansowanych posiłków? Catering dietetyczny będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Dowiedz się jak to działa, ile kosztuje i jak może poprawić Twoją sylwetkę?

Co to jest catering dietetyczny?

Jest to zestaw posiłków na cały dzień, dostarczany do klienta pod wskazany adres domowy lub firmowy. Usługa ta funkcjonuje również pod nazwą „dieta pudełkowa”. Pożywienie otrzymujesz w pudełkach, osobno na każdą porę dnia. Najważniejszą zaletę cateringu dietetycznego stanowi menu doskonale dobrane do Twoich potrzeb oraz fakt, że dania przygotowywane są z najlepszych składników. Rodzaj posiłków oraz ich kaloryczność dostosowane są do wagi klienta, jego aktywności ruchowej, zapotrzebowania energetycznego, oczekiwań, a także ograniczeń wynikających z zaleceń lekarskich lub własnych przekonań.

Jakie są ceny cateringu dietetycznego?

Koszty związane z zamawianiem zdrowych posiłków do domu są zróżnicowane. Ich wysokość zależy od tego jaki rodzaj pakietu wybierzesz oraz na jaki okres czasu. Najtaniej wychodzi zamówienie diety na co najmniej 20 dni. Przy pełnym wyżywieniu tj. 5 posiłkach, za jeden dzień zapłacisz 45-64 zł. W przypadku, gdy chcesz otrzymywać tylko 3 dania, a przygotowanie dwóch pozostałych pozostawiasz sobie, wówczas koszt będzie się wahał między 41-60 zł. Jest to stosunkowo niewielka różnica, dlatego klienci najchętniej wybierają pełen pakiet. Dodatkowo, składając zamówienie dla co najmniej 3 osób na jeden adres, możesz dopytać o lepszą cenę. Rabat możesz otrzymać także polecając catering dietetyczny innym osobom.

Jak wybrać odpowiedni program dietetyczny?

Spośród szerokiej oferty każdy znajdzie u nas jedzenie pudełkowe dostosowane do swoich potrzeb i wymagań. Wśród dostępnych pakietów znajdują się te stworzone z myślą o osobach, które dążą do obniżenia wagi, są bardzo aktywne lub po prostu pragną odżywiać się zdrowo. Wychodzimy naprzeciw wegetarianom, a także klientom, którzy nie jedzą glutenu, laktozy, muszą ograniczać cholesterol, czy cukier. Jeżeli nie jesteś pewien jaki pakiet wybrać, możesz skorzystać z dostępnego na stronie kalkulatora dietetycznego. Inną opcją jest konsultacja z naszym dietetykiem, którzy podpowie Ci optymalne rozwiązanie lub dobierze indywidualny program żywieniowy.

Jak szybko można schudnąć?

Decyzja o obniżeniu swojej wagi często wiąże się ze zmianą stylu życia. Samo katowanie się na siłowni, czy głodówka nie są wystarczające, co więcej mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Zdrowa, zbilansowana dieta musi iść w parze z aktywnością fizyczną i niezwykle istotną jest w obu przypadkach konsekwencja w działaniach. Catering na diecie daje pewność, że w Twoim menu znajduje się wszystko, czego potrzebujesz.

Dieta odchudzająca

Właściwie dobrane posiłki nie mogą być przypadkowe. Aby nie dopuścić do niedoborów ważnych mikroelementów oraz witamin, każdego dnia musisz spożywać właściwie zbilansowane posiłki. Kluczową kwestią są także regularne odstępy między posiłkami. Nie powinny być one dłuższe niż 3h. Organizm nie ma wówczas potrzeby robienia zapasów, bo wie, że zawsze na czas otrzyma niezbędne paliwo. Przemiana materii zostaje wyregulowana, a Ty zawsze posiadasz energię do działania. Chcąc zrzucić zbędne kilogramy zamów catering dietetyczny o wartości kalorycznej dostosowanej do Twoich potrzeb. Uzależniony on będzie od płci, wieku, wagi oraz trybu życia jaki prowadzisz.

Aktywność fizyczna w procesie odchudzania

Sama dieta może wpłynąć korzystnie na spadek wagi, jednak proces osiągnięcia wymarzonej sylwetki będzie trwał znacznie dłużej. Co więcej, ruch jest niezbędny do tego, by kształtować ciało i wspierać zdrowe funkcjonowanie organizmu. Odchudzanie powinno być zawsze kojarzone ze zmianą stylu życia na zdrowy. Zacznij uprawiać sport, być może odnajdziesz w nim swoją pasję. Nie masz czasu? Sam spacer 20 minut dziennie, to dobry początek. Zjedz zdrowy posiłek, wyjdź z domu, zaczerpnij świeżego powietrza, a zobaczysz jak poprawi się Twoje samopoczucie.

Catering dietetyczny dla wszystkich

Rozwiązanie jakim jest catering dietetyczny, to doskonały sposób dla zapracowanych, a także tych, którym brak pomysłów lub chęci do spędzania w kuchni długich godzin. Niegdyś pudełkowa dieta, catering, kojarzone były tylko z gwiazdami, ludźmi wysoko postawionymi i ich kaprysem. Dziś może sobie na nie pozwolić niemal każdy. Sprawdź sam jakie to wygodne.