Zamów dietę:
22 435 88 44
Zamów dietę:
500 260 932
Easy Diet - zadzwoń do nas!
Home > Diety pudełkowe > Dieta na cholesterol
Wróć do listy z dietami

Dieta na cholesterol

od 38,00 zł

Dieta pudełkowa dla osób z podwyższonym poziomem cholesterolu. Jej podstawą jest ograniczenie tłuszczy zwierzęcych w posiłkach.

Długotrwale podwyższony poziom tzw. „złego cholesterolu” (LDL) we krwi prowadzi do zmian miażdżycowych, a w konsekwencji zwiększa ryzyko choroby wieńcowej, ataku serca, czy udaru mózgu. Podstawowym sposobem jego obniżenia jest właściwa dieta i aktywność fizyczna.

Dlatego w menu diety na cholesterol stosujemy ryby, chude gatunki mięsa oraz przetwory mleczne o niskiej zawartości tłuszczu. Wykorzystujemy oleje roślinne (oliwa z oliwek, olej rzepakowy), które są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych obniżających stężenie cholesterolu. Jadłospis bogaty jest w błonnik (warzywa i owoce, pieczywo z pełnego ziarna, kasze, ryż brązowy) neutralizujący część cholesterolu w jelitach i powodujący jego wydalanie.

W cateringu dietetycznym EasyDiet nie znajdziesz produktów wysokoprzetworzonych, tłuszczów trans oraz produktów z wysoką zawartością cukru, które mają zgubny wpływ na układ krążenia.

Stosując dietę pudełkową na cholesterol, możesz być pewien, że sprzyjasz obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi, a tym samym właściwie dbasz o swoje zdrowie. By efekty były zauważalne, należy stosować dietę co najmniej 3 miesiące.

Kaloryczność: 1000 kcal, 1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal, 2500 kcal

Możesz wybrać catering dietetyczny:
– całodzienny (5 posiłków)
– lub częściowy (3 lub 4 dania), jednak wówczas o pozostałe posiłki będziesz musiał zatroszczyć się sam.

Menu

© Easy Diet 2022 | Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: bazinga.technology